Czy przekuwanie pępka boli i jak odkażać ranę?

Navel piercing nieodłącznie wiąże się z powstawaniem urazów okolicy pępka. Niestety, ale towarzyszy temu zwykle ból i potrzeba regeneracji. Aby rana zagoiła się w sposób prawidłowy należy podjąć specjalne działania higieniczne. Sam zabieg nie jest szczególnie bolesny jednak zakażona rana może prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Dlatego tak istotna jest pielęgnacja.

Czy boli?

Ból przy piercing navel jest ciężki do określenia, ponieważ każdy odczuwa go inaczej. Jedni twierdzą, że jest to okolica najmniej wrażliwa inni natomiast, iż zabieg jest dosyć bolesny. Obiektywnie rzecz ujmując przy zakończeniach pępka nie znajduje się wiele zakończeń nerwowych, dlatego ból będzie względnie mały. Podczas zabiegu należy zachować spokój i opanowanie, a wtedy doznania bólowe z pewnością będą małe. Kolczyki do piercingu navel nie powinny powodować dyskomfortu.

Jak skutecznie zadbać o ranę?

Skuteczna higiena miejsca przekłutego obejmuje kilka aspektów. Przede wszystkim mowa tu o nie dotykaniu przekłutego miejsca. Każdy kontakt z niesterylnymi rękoma może prowadzić do zakażenia. Jeśli wystąpi potrzeba dotknięcia należy mieć czyste dłonie, umyte mydłem antybakteryjnym lub innym płynem dezynfekującym. Jeśli chodzi o oczyszczanie przekłutego miejsca powinno ono dokonywać się za pomocą odpowiednich środków. Najlepiej poleconych przez osobę przekuwającą lub lekarza. Do przemywania miejsca urazu najlepszy będzie jednorazowy ręcznik, tak aby nie przenosić bakterii. Należy unikać spirytusu lub wody utlenionej przy przemywaniu rany.