szampon dermedic capilarte

Łupież. Problem, z którym można sobie poradzić

Łupież często uznawany jest za problem wyłącznie estetyczny. Osoba, która ma łupież, dostrzega na swoim ubraniu drobinki naskórka, który łuszczy się na skórze głowy i opada – na przykład – na ramiona. Oczywiście nie wygląda to dobrze. Wbrew pozorom jednak nie jest to problem jedynie estetyczny. Jest to schorzenie, które trzeba leczyć.

Przyczyny łupieżu zawsze są takie same

Łupież powstaje na skutek namnażania się na głowie patogennych grzybów z rodziny Malassesia. Efektem tej sytuacji jest zbyt szybka odbudowa naskórka i jego łuszczenie się. Łupież może mieć różne formy. Najczęściej odpadające ze skóry głowy łuski są cienkie i białe. Może jednak być inaczej. Łuski mogą być żółte i dość grube, z trudem odpadające ze skóry głowy. Taki łupież jest poważnym schorzeniem, które może powodować swędzenie skóry głowy i jej stan zapalny. Jeśli zauważamy u siebie oznaki łupieżu, warto zająć się tym problemem jak najszybciej. Niezbędne jest stosowanie szamponu do włosów, który zwalcza grzyby, na przykład szamponu Dermedic Capilarte. Oczywiście szampon Dermedic Capilarte lub podobny, to szampon leczniczy. Nie powinno się go stosować dłużej niż kilka tygodni. Jeśli łupież cały czas jest, warto skonsultować się z dermatologiem. Jeśli zaś objawy łupieżu ustąpiły, warto Dermedic Capilarte szampon używać choć kilka razy w miesiącu, aby zapobiec namnażaniu się grzybów na skórze głowy.

Jak myć włosy gdy mamy łupież?

Jeśli mamy łupież, konieczne jest dokładne, ale i bardzo delikatne mycie włosów. Włosy trzeba myć opuszkami palców i kolistymi ruchami. Niewskazane jest używanie zbyt gorącej wody. Warto też pamiętać, że skóra głowy z łupieżem nie powinna być przesuszana. Może tak się dziać przy nieumiejętnym suszeniu włosów suszarką. Jeśli już koniecznie chcemy jej używać, powinna być ustawiona na jak najmniejszą temperaturę powietrza. Lepiej jednak – przynajmniej przez pewien czas – zrezygnować z tego urządzenia i ograniczyć się do delikatnego osuszania włosów ręcznikiem.

Łupież może mieć związek z odpornością organizmu, dlatego warto o nią zadbać. Odpowiednie odzywanie się i suplementacja właściwie dobranymi suplementami z pewnością wzmocni organizm, dzięki czemu będzie on bardziej odporny między innymi na grzyby i drożdżaki, które powodują łupież.