Kolczyki plugi – jak powinno wyglądać rozpychanie uszu?

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Crazyneedles.pl

Kolczyki plugi mają to do siebie, iż przed ich założeniem uszy muszą być poddane rozciąganiu. Bez tego plug piercing nie ma szansy na powodzenie. Dziurki w płatkach uszu, powinny być rozciągane w tempie około mm 1mm na okres 3-4 tygodni. Musimy na bieżąco, na każdym z etapów wyczuwać stopień zagojenia i opcję silniejszego rozciągania tuneli. Należy mieć na uwadze, iż plug do ucha, powinien być wkładany bardzo ostrożnie. Jakie są bezpieczne sposoby na rozciąganie uszu pod plugi? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Taśma teflonowa PTFE

To łatwa metoda rozciągania ucha, dzięki której docelowo może się w nim znaleźć plug. Taką taśmą teflonową należy owinąć kolczyk – labret albo sztangę o długości 8 albo 10mm i grubości 1.6 mm. Po nałożeniu taśmy, konieczne jest sprawdzenie grubości linijką albo suwmiarką. Stopniowo należy dodawać coraz więcej taśmy teflonowej, zwiększając tym samym średnicę i prowadząc do rozepchania tunelu. W razie czego, ilość taśmy PTFE, może być zwiększana albo zmniejszana. Ta metoda jest wygodna i komfortowa dla ucha.

Rozpychacze

Użycie rozpychaczy jest metodą nieco droższą i na pewno bardziej problematyczną. Musimy zaopatrzyć się w cały zestaw rozpychaczy, które różnią się pomiędzy sobą grubością zwykle o 1 milimetr. Należy zaczynać od tego najmniejszego, zaś później stopniowo wkładać coraz grubsze. Każdy trzeba nosić od paru dni do nawet kilku tygodni. Musimy samodzielnie wyczuć, kiedy możemy wybrać grubszy rozpychacz.