Różne formy piercingu

Piercing ma wiele twarzy. Wszystko ewoluuje, to nawet metody przebicia są coraz to bardziej wymyślne. Zaczęło się od płatka ucha po to, aby przejść do różnych części ciała. Jakich? Teraz można powiedzieć, że wszystkich. Przed uzdolnionymi piercerami nie ma rzeczy niemożliwych. Aczkolwiek, dużo osób ostatnio powraca do ucha. Ale nie do płatka, ale do chrząstki. Oto piercing helix!

Jak założyć helix?

Kolczyki w uchu helix muszą być umieszczone za pomocą igły. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że chrząstka nie zostanie rozerwana przez pistolet. Wbrew pozorom, chrząstka należy do bardzo delikatnych części ciała i działanie pistoletu może doprowadzić do powstania dużej rany, która na dodatek będzie się ciężko goić. Profesjonalny piercer będzie wiedział, że helix kolczyk może zostać umieszczony w dziurce, która została wykonana igłą. Oczywiście sterylną. Trzeba z góry zwrócić na to uwagę. Co więcej, zabieg przekłucia, który zostanie wykonany profesjonalną igłą, będzie na dodatek mniej bolesny.

Różne rodzaje kolczyków

Mając na myśli koczyk w uchu helix, trzeba wziąć pod uwagę to, że do wyboru są ozdoby w różnym kształcie. Trzeba z góry podjąć decyzję odnośnie tego, jaki kształt i wielkość będzie miał kolczyk helix. Dziurka musi być bowiem dopasowana pod względem wielkości. Jaki helix kolczyk jest do wyboru? Zwykłe kółko, labret, sztanga, podkówka z kulkami – wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Jest tego zdecydowanie więcej. Warto więc znaleźć takie kolczyki helix, które będą dopasowane do wymagań danej osoby.