Anatomicals Modyfikacja ciała Nipple piercing- co trzeba wiedzieć o tym przekłuciu?

Nipple piercing- co trzeba wiedzieć o tym przekłuciu?

Piercing od wielu lat jest sposobem na ozdabianie własnego ciała. Co więcej jest on również sposobem na zamanifestowanie swoich poglądów i podkreślenie indywidualnego charakteru. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się nip piercing czyli kolczyk w sutku. Wykonują go zarówno panie jak i panowie. Co wiec warto o nim wiedzieć?

Czy nipple piercing boli?

Wiele osób zanim podejmie decyzje o wykonaniu nipple piercing’u zastanawia się, czy ten rodzaj przekłucia boli. Otóż trzeba wiedzieć, że zarówno u kobiet jak i u mężczyzn to właśnie brodawki sutkowe są jednym z najbardziej unerwionych miejsc na ciele. Co więcej u pan znajduje się tam ogromna liczba kanalików mlecznych, a cześć z nich podczas przekłucia zostaje po prostu zerwana. Odpowiadając wiec na pytanie czy nip piercing boli można śmiało powiedzieć, że tak. Jest to bolesny rodzaj przekłucia, niemniej jednak wiele zależy także od indywidualnego progu bólu i osobistych predyspozycji organizmu.

 

Jak dbać o nipple piercing?

W dniu przekłucia sutek będzie dość bolesny i może być nawet mocno spuchnięty. Ważne jest by stosować się do wszystkich zaleceń piercera. Kolczyki do nipple piercingu przy pomocy których wykonywane jest przekłucia musza pozostać w sutku do momentu wygojenia się. Sutek należy przemywać kilka razy dziennie płynem ułatwiającym gojenie się ran o działaniu dezynfekującym. Pod żadnym pozorem nie możemy dotykać kolczyka brudnymi rękami. Kilka dni po przekłuciu można go delikatnie obracać w sutku, o ile nie będzie on bolesny i tkliwy.

Related Post