Kremy na rozstępy – co warto o nich wiedzieć?

Kremy na rozstępy to kosmetyki, po które sięgają przede wszystkim kobiety. Co ciekawe, warto używać ich nie tylko w okresie ciąży, ale także w czasie odchudzania. Mogą one również pomóc osobom intensywnie uprawiającym sport. Aby jednak tego typu kosmetyki miały szansę skutecznie zadziałać, trzeba starannie je wybrać. Warto zatem dowiedzieć się, jakimi właściwościami powinien charakteryzować dobry krem na rozstępy.

Jaka jest zasada kremów na rozstępy?

Kremy na rozstępy muszą być kosmetykami wielozadaniowymi. Przyczyny ubytków w skórze są bowiem wyjątkowo złożone. Podstawowa zasada działania kremów na rozstępy polega na regenerowaniu uszkodzonych włókien elastyny oraz kolagenu. To właśnie dzięki temu, skóra ma szansę się odnowić. Skutkiem tego jest zmniejszona widoczność uciążliwych rozstępów.

Jakie właściwości powinny posiadać kremy na rozstępy?

Kremy na rozstępy powinny charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Muszą działać nawilżająco, aby mogły zmiękczyć i odżywić skórę. Dobrze byłoby też, gdyby kremy posiadały właściwości stymulujące skórę do intensywnej odnowy i regeneracji. Od kosmetyków na rozstępy należy oczekiwać również działania rozjaśniającego. Wydaje się, że najskuteczniejsze są kremy na rozstępy bazujące na naturalnych składnikach aktywnych. Warto zwrócić swoją uwagę na:

  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego
  • olej makadamia
  • wosk pszczeli
  • witamina E

Naturalne kosmetyki charakteryzują się nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem. Dlatego też nie trzeba obawiać się uciążliwych skutków ubocznych czy podrażnień po ich użyciu. Mogą być stosowane nawet przez osoby posiadające skórę skłonną do podrażnień. Jeżeli jednak po krem przeciwko rozstępom sięga przyszła mama, powinna upewnić się, że kosmetyk może być bezpiecznie stosowany w ciąży. Na szczęście, większość kremów na rozstępy posiada odpowiednie oznaczenia, informujące o tym, czy mogą one być używane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

krem na rozstępy oillan mama

Jak stosować kremy przeciwko rozstępom?

Kremy na rozstępy (https://sanbello.pl/dermokosmetyki/cialo/kremy-na-rozstepy-antycellulitowe-modelujace-sylwetke) , aby miały w ogóle szansę skutecznie zadziałać, muszą być stosowane w odpowiedni sposób. Wskazane jest ich codzienne aplikowanie na starannie oczyszczoną skórę. Najlepiej robić to o poranku albo wieczorem, po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Ważne jest to, aby kosmetyk został starannie wmasowany w skórę. Masaż pobudzi mikrokrążenie, co sprawi, że składniki aktywne znajdujące się w kremie, zdecydowanie szybciej się wchłoną. Systematyczność jest bardzo ważna w kontekście efektów, które można uzyskać. Nie da się jednak określić, kiedy dokładnie rozstępy zaczną zanikać. Jest to uzależnione w dużej mierze od stopnia zaawansowania problemu. Na pewno wskazana jest cierpliwość. Jeżeli chce się przyspieszyć gojenie rozstępów, warto zastosować także inne metody walki z nimi. Może być to suplementacja, odpowiednia dieta, jak również starannie dobrane zabiegi współczesnej medycyny estetycznej. Te ostatnie mają szansę pomóc także w przypadku utrwalonych już, a nie świeżych rozstępów. To dobra wiadomość dla osób, które zaniedbały odpowiednią profilaktykę.