żele do zdobień

Żele do zdobień paznokci – co je wyróżnia na tle innych produktów?

Dbałość o schludny wygląd paznokci jest niezwykle ważna bez względu na płeć. Panowie dbają o to, aby ich paznokcie były czyste i miały odpowiedni kształt. Kobiety mają większe pole do popisu. Dawniej posiadanie nietuzinkowych paznokci wiązało się wizytą u kosmetyczki. Dzisiaj większość technik kobiety mogą wykonać samodzielnie. Na rynku dostępne są różnorodne produkty pozwalające na tworzenie zdobień na paznokciach. Czym są żele do zdobień i co sprawia, że kobiety decydują się właśnie na nie?

Dlaczego warto postawić na żele do zdobień?

Zadbane paznokcie w znacznym stopniu podnoszą atrakcyjność kobiet. Dzięki nim panie mogą czuć się pewniej i przyciągać spojrzenia innych ludzi. Metod upiększania płytki paznokciowej jest naprawdę wiele. Najpopularniejsze metody to ozdabianie paznokci przy pomocy:

  • pyłku do paznokci,
  • folii transferowej,
  • naklejek,
  • kryształków, cyrkonii.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się jednak na żele do zdobień paznokci. Używanie takich produktów wbrew pozorom nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Żel nakłada się na paznokieć przeznaczonym do tego pędzelkiem. W odróżnieniu od innych metod taki produkt w niczym nie ogranicza osoby ozdabiającej paznokcie i pozwala na precyzyjne wykonanie zdobienia, zgodnego z daną artystyczną wizją. Przy pomocy żelu na paznokciu można wykonać między innymi wzory geometryczne, obrys konturu, french manicure, a także wyjątkowo modny efekt ombre.

Czym tak naprawdę jest żel do zdobień?

Żel do zdobień jest to produkt kosmetyczny, który najczęściej możemy poznać już po opakowaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych lakierów czy lakierów hybrydowych nie jest on sprzedawany w butelce z pędzelkiem, a w małym słoiczku. Jest to produkt, który utwardza się pod wpływem promieniowania UV, które generuje lampa przeznaczona do wykonywania manicure. Żele posiadają charakterystyczną, gęstą konsystencję. Taka forma pozwala na wykonanie na paznokciu wymarzonego wzoru bez obawy o to, że produkt będzie się rozlewać. Wysokojakościowe żele przeznaczone do zdobień są bardzo mocno pigmentowane, dzięki czemu warstwa bazowa nie prześwituje przez stworzony wzór.