pędzle do manicure

Pędzle do manicure- jak je wybierać?

Pędzle do manicure stały się jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej, profesjonalnej stylistki paznokci. Głównie wynika to z faktu, że to właśnie dzięki tym gadżetom i akcesoriom stylistki mogą tworzyć na paznokciach swoich klientek prawdziwe arcydzieła. Pędzle do paznokci pozwalają zarówno na wykonanie większych, jak i mniejszych oraz bardziej precyzyjnych zdobień. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że oferta tego typu pędzli jest obecnie mocno zróżnicowana. Jak więc odpowiednio je wybrać?

Pędzle do manicure i ich różnorodne rozmiary

Nie oszukujmy się, ale panie wierząc w możliwości swojej stylistki paznokci, mają ochotę na coraz to bardziej wyszukane i skomplikowane stylizacje. Często to, co znajduje się na ich płytce paznokcia można określić mianem swoistego arcydzieła, za którym kryje się właśnie stylistka paznokci. Musi ona więc posiadać odpowiednio dobrane pędzle do manicure, które pozwolą jej na precyzyjne wykonywanie zdobień, w dokładnie taki sam sposób, w jaki ma na to ochotę klientka. Pierwszą kwestią, którą musimy uwzględnić przy wyborze takich pędzli, to ich rozmiar. Okazuje się, że na rynku znajdziemy:

  • pędzle do paznokci, które są zakończone w szpic- są to pędzelki w najmniejszym rozmiarze, które świetnie sprawdzą się podczas wykonywania niewielkich i precyzyjnych zdobień;
  • pędzle do manicure o płaskiej powierzchni- przeznaczone są do nakładania żelu i akrylu, więc sprawdzą się przy przedłużaniu paznokci oraz ich nadbudowie.
  • pędzle do paznokci o skośnie ściętej końcówce- za pomocą tych pędzelków będzie można wykonywać precyzyjne zdobienia brokatowe.

Jak więc widać, profesjonalnej kosmetyczce przyda się cały zestaw pędzli do manicure w różnorodnym rozmiarze. Nigdy bowiem nie wiadomo, jakim pomysłem na stylizacje paznokci może zaskoczyć ich klientka, więc warto się na to odpowiednio przygotować.

Pędzle do paznokci muszą reprezentować wysoką jakość

Zdecydowanie najgorszym koszmarem każdej stylistki paznokci jest moment, w którym pędzle do manicure zaczynają po prostu gubić włosie. Wówczas mogą one przykleić się do już wykonanego manicure i zepsuć tym samym cały efekt, a także wpłynąć na niezadowolenie klientki. Wobec tego pamiętajmy o tym, że pędzle do paznokci muszą reprezentować sobą maksymalnie wysoką jakość. Nie mogą one gubić włosia czy być nieodporne na czyszczenie. Im lepszej jakości pędzle do manicure wybierzemy, tym łatwiej będzie się nam z nimi pracowało i tym rzadziej zajdzie konieczność ich wymiany na całkiem nowe.