Anatomicals O kosmetykach Co to jest antyperspirant i jak działa?

Co to jest antyperspirant i jak działa?

antyperspiranty damskie

Antyperspiranty to rodzaj produktu kosmetycznego, który służy do zmniejszenia ilości potu na ciele. Nazywane są również dezodorantami, ponieważ zawierają składniki, które mogą działać jako środek maskujący zapach.

Przewodnik po antyperspirantach dla kobiet

Antyperspirant w kulce to jedna z najpopularniejszych form antyperspirantu dla kobiet. Jest dostępny w małym pojemniku, który nakładasz na pachy za pomocą aplikatora w sztyfcie lub aplikatora kulkowego.

Stałe antyperspiranty są również popularne wśród kobiet, ponieważ są łatwe w aplikacji i często występują w postaci dezodorantów w sztyfcie, które można z łatwością nakładać na pachy.

Antyperspiranty w żelu są często preferowane przez osoby, które mają wrażliwą skórę i chcą uniknąć agresywnych chemikaliów na skórze, ponieważ antyperspiranty w żelu zawierają mniej alkoholu niż inne formy antyperspirantów dla kobiet.

Jak antyperspiranty mogą pomóc

Antyperspiranty damskie to świetny sposób na powstrzymanie pocenia się (szeroki wybór znajdziemy np. na http://byhealth.pl/dezodoranty-antyperspiranty-damskie). Działają poprzez zatykanie gruczołów potowych substancją nierozpuszczalną w wodzie. Tą substancją jest chlorek glinu, który znajduje się w wielu antyperspirantach.

Najczęstszym zastosowaniem antyperspirantu są kobiety, które mają na ubraniach plamy potu pod pachami. Może dlatego, że są zdenerwowane lub noszą obcisłe ubrania, ale nie ma znaczenia, jaki jest tego powód – antyperspirant może pomóc pozbyć się tych wstydliwych plam i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu w przyszłości.

Related Post