zmywanie makijażu - co warto wiedzieć?

Płyn micelarny – produkt idealny do zmycia nawet najmocniejszego makijażu

Każdego wieczoru kobiety poddają się rytuałowi jakim jest dokładnie usunięcie makijażu. Zwykła woda z mydłem nie pozwala na starannie oczyszczenie skóry, sięgnąć należy raczej po płyn micelarny, który został stworzony do idealnego zmycia każdego makijażu.

W jaki sposób płyn micelarny tak dobrze zmywa makijaż?

Płyn do demakijażu to istne cudo w dziale kosmetologii. Kobiety, które próbowały zmyć intensywny, wodoodporny eyeliner, wiedzą o czym mówię. Mocny makijaż jest bardzo ciężki do usunięcia. Zwykłym tonikiem można go co najwyżej rozmazać po całej twarzy. Mocne szorowanie również nie jest wskazane, może podrażnić skórę twarzy, przez co pojawią się zaczerwienienia. Marzenie każdej kobiety to produkt, który pozbędzie się nawet najmocniejszego makijażu w sposób prostu i przyjemny. Takim produktem jest właśnie płyn micelarny. Można go określić mianem kosmetyku 4w1, ponieważ to połączenie  żelu, mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że przywraca prawidłowe pH skóry oraz delikatnie ją nawilża.

Zawsze sprawdzaj skład swojego kosmetyku!

Bioderma Sebium płyn micelarny

Płyny micelarne są świetne, ale nie każdy producent stara się, by miały odpowiedni skład. Wybierając pierwszy lepszy produkt z półki można się poważnie zawieść. Niestety do wielu tanich płynów dodawane są detergenty SLS. To właśnie ten składnik może wywoływać podrażnienie. Szczególnie oczy są strefą bardzo wrażliwą, więc warto w ich okolicach używać kosmetyków z jak najlepszym składem. Zasada kupowania dobrych kosmetyków jest jedna: im mniej składników na liście – tym lepiej. W drogeriach spotkać można się oczywiście z ogromnym wyborem płynów do demakijażu. Często polecany jest między innymi płyn micelarny Bioderma. Produkty dobrej jakości wcale nie muszą kosztować kilkuset złotych. Wybierając płyn warto zastanowić się również nad jego wydajnością – niektóre płyny są nieco droższe ale wystarczą na bardzo długi okres czasu. Jeśli zależy nam na dodatkowym nawilżeniu, w składzie kosmetyku powinno szukać się kwasu hialuronowego, który charakteryzuje się właśnie takimi właściwościami.