lakiery kauczukowe

Jak aplikować lakiery i bazy kauczukowe?

Lakiery kauczukowe obecnie cieszą się coraz to większą popularnością. Z pewnością zarówno klientki salonów kosmetycznych jak i same stylistki dostrzegają zalety ich stosowania. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że lakiery kauczukowe nieco różnią się od tradycyjnych hybryd. Cechuje je przede wszystkim gęsta konsystencja i poniekąd lekka „gumowatość”. Wobec tego nie da się ukryć, że sama praca z takimi lakierami kauczukowymi może się nieco różnić pod względem aplikacji. Jak więc można odpowiednio i precyzyjnie aplikować lakiery i bazy kauczukowe?

Jak nakładać bazy kauczukowe na płytkę paznokcia?

Bazy kauczukowe cechuje przede wszystkim to, że są one wstanie skutecznie wyrównać płytkę paznokcia, a także są one wstanie wytworzyć na niej specjalną powłokę ochronną, która np. uchroni płytkę paznokcia przed żółknięciem. Niemniej jednak warto podkreślić, że bazy kauczukowe są wyjątkowo gęste i z pewnością każda stylistka, która już z nimi pracowała, zauważyła, że lubią się one „ciągnąć” po powierzchni paznokcia. Niemniej jednak bazy kauczukowe są dość proste w aplikacji, co wynika z faktu, że nawet nałożenie nie do końca równomiernej warstwy nie warunkuje tego, że płytka paznokcia pokryje się nieestetycznymi zgrubieniami. Bazy kauczukowe można więc spokojnie aplikować i rozprowadzać po płytce paznokcia, gdyż po utwardzeniu ich w lampie UV tak czy inaczej utworzą one równą powierzchnię.

Jak aplikować lakiery kauczukowe?

Kauczukowe lakiery do paznokci mają bardzo podobne właściwości co bazy kauczukowe (zobacz). Można więc tu wyróżnić ich gęstą konsystencję oraz niesamowitą moc wyrównywania i maskowania wszystkich mankamentów płytki paznokcia. Jednocześnie jak poprawnie można aplikować lakiery kauczukowe? Otóż:

  • lakiery kauczukowe należy dokładnie rozprowadzać po płytce paznokcia, starając się utworzyć równomierną powłokę;
  • po nałożeniu, kauczukowe lakiery do paznokci muszą być utwardzone w lampie;
  • drugą warstwę należy nakładać w wyjątkowo ostrożny sposób, gdyż nie może ona być nierównomierna;
  • po utwardzeniu drugiej warstwy w lampie, lakiery kauczukowe należy pokryć top coatem i wykończyć manicure.

Kauczukowe lakier do paznokci mogą co prawda sprawić nieco problemów na początku pracy z nimi. Jednocześnie pamiętajmy, że praktyka czyni mistrza, a lakiery kauczukowe znacznie poprawiają estetykę i trwałość całego manicure. Z pewnością więc będą one wstanie znacznie poprawić jakość usług danego salonu kosmetycznego i z biegiem czasu ułatwią one pracę także samej kosmetyczce.