Anatomicals Modyfikacja ciała Piercing daith – stylowe przekłucie

Piercing daith – stylowe przekłucie

daith piercing

Daith piercing to przekłucie zyskujące coraz większą popularność? Czy warto je wykonać? Co ma wspólnego z migreną? Sprawdź!

Kolczyk daith – delikatna ozdoba

Piercing daith zyskał dużą popularność na instagramie – nie ma się czemu dziwić ponieważ przekłucie to jest niezwykle efektowne oraz stylowe. Polega ono na przebiciu środkowej chrząstki ucha. Kolczyk ten wykonany przed dobrego piercera dobrze się goi i nie powoduje żadnych dolegliwości. Wygląda niezwykle efektownie, jednak nie rzuca się mocno w oczy, w razie potrzeby można go łatwo zakryć.

Jakie ozdoby można nosić?

Najczęściej wybieranym kolczykiem do daith piercing jest kółko dostępne m.in. w sklepie CrazyNeedles. Równie popularnym kolczykiem jest podkowa. Obie te ozdoby są równie efektowne. Można je znaleźć zarówno w prostych wersjach – bez żadnych dodatkowych ozdób, jak i wielu kolorach i kształtach, z ozdobnymi kulkami lub diamencikami na końcu. W sklepach internetowych można znaleźć także kolczyki daith w kształcie serca lub gwiazdy. Pozwala to ozdobić ucho w oryginalny sposób. Warto jednak wybrać kolczyki z dobrych materiałów, takich jak na przykład bioplast czy stal chirurgiczna. Materiały te pozwalają uniknąć alergii kontaktowej oraz są bardzo trwałe.

Daith a migrena

Niektórzy posiadacze kolczyka daith uważają, że przekłucie to pozwoliło im wyciszyć migreny. Ma to związek z tym, że kolczyk jest umiejscowiony tam, gdzie wbija się igłę podczas zabiegu akupunktury. Z logicznego punktu widzenia ma to sens, jednak nie jest to na razie udowodnione naukowo.

Daith kolczyk – czy warto?

Jak każde przekłucie, kolczyk daith bywa bolesny. Jednak dobrze wykonany może stać się wyjątkową i stylową ozdobą ucha.

Related Post