kosmetyki dla kobiet w ciąży

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży wybrać?

Ciąża to niezwykły okres w życiu kobiety, jej ciało w bardzo krótkim czasie przechodzi ogromne przemiany. Są one związane nie tylko ze zwiększeniem masy ciała ze względu na rozwijający się w ciele kobiety płód, ale również ze wzmożoną pracą całego organizmu. Ciało kobiety w tym bardzo ważnym dla niej czasie powinno być otoczone szczególną troską. Pomocne w zadbaniu o komfort ciała mogą okazać się kosmetyki dedykowane kobietom w ciąży. 

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór kosmetyków dla kobiet w ciąży. Przed decyzją o zakupie konkretnego produktu warto upewnić się jednak, że jest w pełni bezpieczny dla przyszłej mamy i rozwijającego się dziecka. Wiele kobiet w ciąży skarży się na wzmożoną wrażliwość na zapachy dlatego poszukując dobrych kosmetyków warto wybierać te o delikatnych, stonowanych woniach. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju balsamy, olejki, czy musy do ciała nawilżające i zwiększające elastyczność rozciągającej się w czasie powiększania brzuszka skóry, które przeciwdziałają również powstawaniu rozstępów. W profilaktyce rozstępów istotny jest regularny masaż narażonych na nie partii ciała przeznaczonymi do tego celu produktami. Warto pamiętać, że zmienia się nie tylko skóra na brzuchu, ale również ta na udach, pośladkach czy piersiach, ona także wymaga uwagi i pielęgnacji. Ze względu na zmiany hormonalne u niektórych kobiet w ciąży pojawia się trądzik. Bezpieczną substancją, która pomoże go zwalczyć jest kwas azelainowy, który pomaga leczyć zmiany trądzikowe. Przygotowując się do zbliżającego się porodu można zdecydować się na zakup olejku intymnego do masażu krocza, który uelastycznia i pomaga rozciągać się skórze w tej delikatnej sferze. Jeśli przyszła mama decyduje się na karmienie piersią pomocne mogą stać się również produkty pielęgnacyjne do brodawek sutkowych, które wzmocnią elastyczność i zmniejszą drażliwość skóry w tej okolicy przygotowując piersi do karmienia dziecka.

Bezpieczne kosmetyki

Bardzo ważne jest to by kosmetyki stosowane w okresie ciąży były bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy jak i dziecka. Warto postawić przede wszystkim na kosmetyki naturalne, na te testowane dermatologiczne i nie zawierające potencjalnie szkodliwych substancji takich jak formaldehyd, parabeny i PEG-i. Składniki kosmetyków jakich należy unikać w czasie ciąży to retinol i retinoidy, kwasy AHA i niektóre olejki eteryczne. Szczególnie newralgicznym okresem jest pierwszy trymestr ciąży, w którym kształtują się ważne narządy w organizmie dziecka. W tym okresie warto postawić na pielęgnację opartą na kosmetykach dedykowanych kobietom w ciąży.

Wyprawka dla przyszłej mamy

Chcąc zapewnić optymalną pielęgnację w okresie ciąży warto zadbać o całe ciało przyszłej mamy. W tym celu można postawić na zestaw kosmetyków dla kobiet w ciąży dostępnych na Sanbello.pl, w którego skład mogą wchodzić:

  • wzmacniający i uelastyczniający skórę olejek lub balsam
  • ujędrniający krem do biustu
  • olejek lub balsam przeciw rozstępom
  • olejek do masażu krocza
  • krem pielęgnacyjny do brodawek sutkowych