Czym jest septum i komu pasuje?

Kolczyki w różnych częściach ciała są w tych czasach bardzo popularne i często można spotkać osoby z różnego rodzaju piercingiem, mimo wszystko jednym z najpopularniejszych przekuć jest tak zwane septum, czyli przekucie przegrody nosa.

Wykonywanie piercingu z zasady nie jest ryzykowne, lecz warto pamiętać, że nie ważne o jakim przekuciu mówimy trzeba o niego dbać dokładnie tak jak o tatuaż, czy innego rodzaju rany, gdyż czego by nie mówić dokonanie przekucia to mechaniczne naruszenie struktury skóry, czyli swoista rana do której może wdać się zakażenie.

Czy septum pasuje wszystkim?

Na rynku można znaleźć masę różnego rodzaju kolczyków do piercingu septum zaczynając od zwykłego kółeczka na ekstrawaganckich wężach kończąc (te i nie tylko wzory można przejrzeć pod tym adresem url: https://crazyneedles.pl/kategoria/septum)! Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od stylu. Kolczyki septum są jak wcześniej wspomniałam bardzo popularnie głównie przez fakt, że pasuje praktycznie do każdego stylu i nie zależnie od tego, czy posiadamy tatuaże i inne koczyki, czy też nie septum będzie pasować, bo jest to jedno z tych przekuć w których wybór kolczyka zmienia dosłownie wszystko. Wystarczy wybrać mały srebrny kolczyk, by przekucie wyglądało delikatnie, z drugiej strony wybierając czarny kolczyk ostro zakończony, nie standardowymi kuleczkami i mamy przekucie iście w gotyckim stylu!

Ile czasu goi się septum?

Piercing septum, to dość proste przekucie. Nie jest ono ani skomplikowane, ani umiejscowione w bardzo wrażliwym miejscu dzięki czemu szybko się goi i nie sprawia wielu problemów z zadbaniem.