kosmetyki do golenia

Kosmetyki do golenia – jakie wybrać?

Każdy dbający o swój wygląd mężczyzna staje przed trudnym wyborem kosmetyków do golenia. Szeroki wybór tego rodzaju produktów nie ułatwia zadania. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie kosmetyki do golenia.

Pianka do golenia – ponadczasowe rozwiązanie

Omawiając kosmetyki do golenia nie sposób nie zacząć od powszechnie stosowanych pianek. Są to produkty, które mogą różnić się składem, zapachem oraz konsystencją. Dlatego warto wybierać pianki, które dobrze trzymają się twarzy. Z założenie tego rodzaju produkty mają za zadanie chronić skórę twarzy przed ewentualnymi podrażnieniami. Pianki do golenia są łatwe w aplikacji i zmywaniu. Dobrym wyborem jest stawianie na wersje z jak najbardziej naturalnym składem. Wysokiej jakości pianki potrafią nawilżać i oczyszczać skórę oraz zmiękczać wyrastający z niej zarost.

Przydatne kosmetyki do golenia

Wbrew błędnym przekonaniom kosmetyki do golenia to nie tylko pianki (zobacz). Istnieje wiele rodzajów tego typu produktów, a najczęściej spotykane to:

  • olej do golenia – pozwala na odpowiednie natłuszczenie skóry oraz jej pielęgnacje. Oleje posiadają składniki nawilżające naskórek, który staje się znacznie gładszy.
  • mydło do golenia – to świetny wybór dla panów preferujących hipoalergiczne rozwiązania. Sprawdza się w przypadku posiadaczy wrażliwej skóry.
  • żel do golenia – wyróżnia się gęstą, skoncentrowaną konsystencją. Jest niezwykle wydajny i zapewnia dobrą przyczepność do skóry.
  • krem do golenia – sprawdzi się w przypadku tradycyjnego golenia na mokro. Dobrej jakości krem nawilża skórę i przyśpiesza jej regeneracje.