Jaką rolę odgrywa szampon w metodzie OMO?

 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowe mycie włosów ma znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia. To spowodowało znaczny wzrost popularności metody OMO, która jest wykorzystywana właśnie do mycia włosów. Na czym ona polega? Jaką rolę odgrywa w niej szampon?

 

Odżywka, mycie, odżywka

Metoda OMO polega na rozpoczęciu mycia włosów poprzez nałożenie na nie odżywki. Pozostawia się ją na włosach przynajmniej na kilkanaście minut, by zdążyła przekazać wartościowe składniki włosom. Następnie się ją spłukuje, odciska kosmyki i przechodzi się do oczyszczania. W takim wypadku konieczny jest szampon Joico lub inny kosmetyk oczyszczający dopasowany do stosowanej odżywki. Po spłukaniu szamponu można ponownie nałożyć odżywkę do włosów. Powinna ona być inna niż ta użyta jako wstęp do mycia. Rzadkością jest używanie dwukrotnie tego samego kosmetyku, bo zmniejsza to ilość dobroczynnych składników, które mogą podczas pielęgnacji przedostać się do włosa.

 

Oczyszczanie jest najważniejsze!

Wprawdzie w OMO dwa razy używa się odżywki, ale to zdecydowanie oczyszczanie jest najważniejszym etapem. Jego zadaniem jest usunięcie zabrudzeń z włosów, bez równoczesnego osłabienia użytej wcześniej odżywki. Podczas tego samego mycia kosmetyk musi dobrze przygotować włosy na aplikację kolejnego kosmetyku. To właśnie od jego jakości zależy to, czy mycie będzie przynosiło spodziewane efekty. Seria Joico K Pak świetnie nadaje się do wykorzystania w tej metodzie, choć można też eksperymentować z produktami innych marek.joico

 

Efekt wygładzenia i odżywienia

Kosmetyki Joico dostępne tutaj: (https://www.cocolita.pl/joico) wykorzystywane w metodzie OMO dają bardzo dobre efekty. Dzięki temu, że odżywka jest używana dwukrotnie, to włosy są bardziej wygładzone i zmiękczone, niż ma to miejsce podczas zwykłego mycia. Na korzyść metody OMO przemawia też jej wpływ na przyspieszenie porostu włosów. Osoby stosujące tę metodę często deklarują, że zauważyły szybszy wzrost włosów oraz zmniejszone wypadanie. To jednak zależy od kompozycji stosowanych kosmetyków oraz ich składu, a także indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.