krem pod oczy

Na co pomaga krem pod oczy? Jak działa?

Kremy pod oczy są specjalnie opracowane, aby wspomagać i nawilżać delikatną skórę wokół oczu. Często zawierają składniki takie jak retinol, kwas hialuronowy i kofeina. Substancje te pomagają stymulować produkcję kolagenu i wygładzać drobne zmarszczki.

Kiedy przydaje się krem pod oczy?

Kremy pod oczy mogą być stosowane w leczeniu wielu przypadłości w tych okolicach, w tym cieni pod oczami, opuchlizny i zmarszczek. Niektóre zawierają również składniki zapobiegające powstawaniu zmarszczek, takie jak retinol, kwas glikolowy i przeciwutleniacze.
Typowy nawilżający krem pod oczy zajmuje się tylko drobnymi liniami – nie pozbywa się głębokich zmarszczek ani kurzych łapek. Jednakże, jeśli jesteś w wieku granicznym, prawdopodobnie pomoże w wygładzeniu.
Kremy pod oczy są szybko wchłaniane przez skórę wokół oczu, dlatego idealnie nadają się do stosowania w ciągu dnia. Zazwyczaj składniki takie jak kwas hialuronowy, który ujędrnia skórę, oraz arnikę, która może zmniejszyć widoczność cieni pod oczami.krem do twarzy

Na co pomaga krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?

Skóra wokół oczu jest cieńsza i bardziej sucha niż skóra w innych częściach twarzy. Ponad 70% przypadków starzenia się skóry przypisuje się uszkodzeniom spowodowanym działaniem słońca, a 30% czynnikom genetycznym. Z czasem skóra traci elastyczność, tworzą się zmarszczki i linie mimiczne.
Podkrążenia pod oczami powstają, gdy skóra staje się cienka i uszkodzona. Naczynia krwionośne, które transportują krew pod skórą, stają się widoczne. Mogą one również ulec rozszerzeniu, powodując opuchliznę i zasinienia. Cienie pod oczami mogą również powstawać na skutek gromadzenia się krwi pod cienką skórą, co może powodować ciemny wygląd oka.
Najczęstsze przyczyny powstawania ciemnych kręgów to genetyka, starzenie się, zmęczenie, stres i słabe krążenie krwi.
W ich leczeniu najczęściej stosuje się krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Według producentów zmniejsza widoczność linii i zmarszczek wokół oczu, i przy tym nie trzeba stosować zwykłego kremu nawilżającego.
Szeroki wybór kremów pod oczy można znaleźć tutaj: https://byhealth.pl/kremy-pod-oczy