bourjois-velvet-the-pencil-konturowka-i-szminka

Rozmarzona romantyczka czy poważna analityczka – typ urody a kolor szminki

Boimy się eksperymentować z kolorami na naszych ustach i przywiązujemy się wciąż do jednego, ewentualnie dwóch kolorów. A przecież lubimy oglądać te niesamowicie bogate kolorystycznie palety w salonach z kosmetykami i zgodnie przyznamy również, że pięknie wyglądają na kobiecych ustach. Może kosmetyczka lub metodą prób i błędów dobierzemy choćby kilka intensywnych i soczystych kolorów na nasze usta?

Wiosna i jesień

bourjois-velvet-the-pencil-konturowka-i-szminkaWyróżnia się dwa podstawowe typy urody: chłodny oraz ciepły. Te dzielimy jeszcze na pory roku. Do ciepłych typów zaliczmy wiosnę i jesień. Kobieta w typie wiosny o oczach w kolorze niebieskim lub zielonym powinna wybierać pomadki bourjois w soczystym kolorze brzoskwini czy pomarańczy. Takie odcienie idealnie współgrają w delikatną, ale rozświetloną piegami cerą oraz złocistymi włosami. Jesień o oczach w kolorze orzechów, kasztanów i czekolady pięknie prezentuje się w koralach, beżach oraz pomarańczowych czerwieniach bourjois pomadek.

Chłodna zima i chłodne lato

Chłodny typ urody to i inna szminka bourjois. Lato o bladej lub oliwkowej cerze oraz platynowym odcieniem włosów dobrze prezentuje się w kremowych beżach oraz pudrowych różach. Ale można tutaj także poeksperymentować, ponieważ soczyste śliwki, fiolety, a nawet niebieska lub szara bourjous pomadka dobrze komponuje się z tym typem urody. Klasyczne czerwienie również się nie obrażą. Pomadka bourjois w wyrazistych odcieniach burgundu, bakłażana oraz chłodnych czerwieni i odcieni bordowych zarezerwowana jest przede wszystkim dla zimy.

Najważniejsze to czuć się dobrze

Określenie typu urody i dobranie pod tym kątem odpowiedniej szminki jest na pewno jakąś metodą, którą można wypróbować i na sobie. Najważniejsze jest jednak, aby każda bourjois pomadka pasowała do naszego samopoczucia. Tylko wtedy odniesie ona zamierzony efekt: pewnej siebie kobiety, rozmarzonej nastolatki czy poważnej analityczki.