Gąbka, myjka czy coś jeszcze? Co warto wybrać do kąpieli i dlaczego?

Gąbka, myjka czy coś jeszcze? Co warto wybrać do kąpieli i dlaczego?

Oczyszczanie ciała jest niezwykle ważne dla komfortu i higieny, ale też zdrowia, warto więc nie tylko robić to codziennie, ale też zadbać, by był to zabieg efektywny. Pomóc mogą w tym nie tylko dobre środki do mycia, ale też akcesoria. Co wybrać?


Warto postawić na odpowiedni produkt

Z pewnością nie brakuje osób, które do mycia stosują jedynie kosmetyki i wodę, nie używając akcesoriów takich jak gąbka do kąpieli czy myjka, a jedynie własnych dłoni. Jest to w pewnym sensie dobre rozwiązanie, ale, tylko gdy dotyczy mycia okolic intymnych. Je najlepiej jest myć tylko dłonią, ponieważ nawet na pozór delikatne akcesoria mogą okazać się drażniące w zetknięciu z niezwykle wrażliwą skórą w tych obszarach. Poza tym w gąbkach czy myjkach zawsze jest pewna ilość bakterii, w tym kontekście więc dłoń także jest lepszym rozwiązaniem – szczególnie właśnie gdy chodzi o okolice intymne.

Dla oszczędności kosmetyków

Pozostałe obszary jednak zdecydowanie warto myć za pomocą określonego akcesorium. Szczególnie dobrze sprawdzi się gąbka do mycia ciała, która jeśli będzie odpowiednio szorstka, usunie z powierzchni skóry nie tylko zanieczyszczenia, ale też martwe komórki naskórka. Dzięki temu skóra będzie oczyszczona, odświeżona, zyska atrakcyjny koloryt oraz stanie się lepiej dotleniona. Skuteczniej będzie też wchłaniać składniki odżywcze zawarte na przykład w balsamie.

Dla oszczędności kosmetyków

Nie da się też ukryć, że mycie się jest najprzyjemniejsze i jest uważane za bardziej efektywne (choć nie zawsze jest to prawda), gdy kosmetyk stosowany do kąpieli mocno się pieni. Tutaj także rola produktów takich jak myjka do ciała czy gąbka jest ważna, gdyż mocno spieniają one stosowane kosmetyki. Może nie tylko mycie jest dzięki temu bardziej efektywne, ale w ten sposób oszczędza się kosmetyki.

W dodatku za pomocą gąbki czy myjki łatwiej jest sięgnąć we wszystkie rejony ciała, na przykład umyć plecy.