bourjois

Młodzieńcza i promienna twarz, czyli jak wykonać makijaż no make up?

Młodzieńczy wygląd – to jest to, co każda kobieta pragnie posiadać. Atut ten charakteryzuje się przede wszystkim nieskazitelną i naturalną cerą. Aby się nim cieszyć wystarczy wykonać makijaż no make up. Co to jest makijaż no make up? Jak go zrobić? Których kosmetyków użyć? Odpowiedź poniżej.

Makijaż no make up – co to jest?

Makijaż no make up to specjalny sposób malowania się tak, by na twarzy danej osoby nie było widać obecności kosmetyków. Taka cera sprawia wrażenie świeżej i bardzo naturalnej. Twarz pomalowana techniką no make up wydaje się być niczym nie pokryta dla ludzi, którzy na nią spoglądają. Wówczas tylko osoba nosząca ten makijaż wie, że jest umalowana. Całość nadaje lekkości i wyraźnie odmładza.

Makijaż no make up – wykonanie i dobór kosmetyków

Makijaż no make up może wykonać każdy. Wystarczy zastosować się do poniższych zasad oraz odpowiednio dobrać zestaw kosmetyków. Na rynku drogeryjnym istnieje wiele marek udostępniających gamę kosmetyków niezbędnych do wykonania makijażu no make up. Jedną z nich jest Bourjois dostępna w ofercie Drogeria.pl .

Wykorzystując kosmetyki Bourjois można wykonać pełny makijaż no make up krok po kroku. Metoda ta obejmuje zatem:

  • poprawa i ujednolicenie kolorytu cery – nawilżenie i ukrycie drobnych niedoskonałości przy użyciu lekkiego kosmetyku/podkładu (np. krem BB)
  • rozświetlenie skóry pod oczami – aplikacja korektora o ton jaśniejszego na dolną powiekę
  • zmatowienie cery – puder transparentny
  • podkreślenie brwi – mascara do brwi lub kredka w zbliżonym odcieniu do naturalnych
  • podkreślenie rzęs – tusz do rzęs
  • delikatny rumieniec nadający świeżości – róż do policzków
  • podkreślenie ust – błyszczyk

Przy wyborze odpowiednich kosmetyków warto kierować się ich lekkością, by zapewnić skórze dotlenienie. Kolejnym aspektem jest właściwy dobór koloru podkładu, który musi być niemal identyczny z pigmentacją cery osoby noszącej makijaż no makeup.

W asortymencie kosmetyków bourjois istnieją różne linie dedykowane klientkom w każdym wieku. Przykładem jest Healty Mix, w której znajdują się korektory, kremy BB i pudry równocześnie nawilżające, pielęgnujące i ujednolicające koloryt cery. Marka bourjois udostępnia również tusze, kosmetyki do brwi oraz całą kolorówkę.