Anatomicals Modyfikacja ciała Kolczyk banan: gdzie wykonać i co warto wiedzieć przez zabiegiem?

Kolczyk banan: gdzie wykonać i co warto wiedzieć przez zabiegiem?

Kolczyki banany stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Bez wątpienia jednym z powodów jest piercingowa moda, która stała się elementem dzisiejszego świata. Istnieje jednak jeszcze jeden powód, dla którego banan jest tak często wybierany. Jest to jego niezwykła uniwersalność. Odpowiednio dostosowany rozmiar można bowiem ulokować w łuku brwiowym, wardze, uchu czy pod językiem. Nie da się jednak ukryć, że sam zabieg przekłucia należy do jednego z najbardziej skomplikowanych.

Przekłucie na kolczyk banan – gdzie najlepiej je wykonać?

Podczas przekłuwania pod banana, wiele rzeczy może pójść nie tak. To ze względu na to, że wykonuje się je dość głęboko. Większość kolczyka znajduje się bowiem w ciele, pod skórą. Ze względu na to sam zabieg musi być wykonywany powoli i z wyczuciem. Konieczne będzie również odpowiednie kontrolowanie krwawienia i adekwatne reakcje.

W związku z powyższym, na kolczyk banan musimy udać się do certyfikowanego studia piercingu – i tylko takiego. Robienie tego kolczyków „po znajomości”, w dziwnie niskiej cenie, może być zalążkiem prawdziwej katastrofy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Banan może być wykonywany w wielu miejscach. Nie oznacza to jednak, że wszędzie będzie pasować ten sam rozmiar kolczyka. Dlatego przed ostateczną wizytą w studiu umówmy się najpierw na dopasowanie rozmiaru. Warto też upewnić się, że nie posiadamy przeciwwskazań: jak na przykład zaburzeń krzepnienia krwi. Te bowiem kategorycznie wykluczają nas z grona osób, które kiedykolwiek będą mogły zrobić sobie kolczyk. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Crazyneedles.pl.

Related Post