Anatomicals O kosmetykach Sposoby na ciemieniuchę u dziecka

Sposoby na ciemieniuchę u dziecka

na ciemciuchę

Ciemieniucha u niemowlaka często spędza sen z powiek młodym rodzicom. Na szczęście nie jest to poważne schorzenie, którego można się pozbyć w łatwy sposób. Jak zwalczyć ciemieniuchę u noworodka? Jakie są sposoby na ciemieniuchę? O czym pamiętać?

Sposób na ciemieniuchę

Okazuje się, że ciemieniucha u dziecka to dosyć częsty problem. Jeśli nie do końca wiemy, jak sobie z tym poradzić, warto poprosić o pomoc lekarza lub farmaceutę. Zazwyczaj występuje ona na skórze głowy malucha i przypomina żółtą skorupkę. Jeśli nie dojdzie do rozwinięcia bakterii i grzybów, z pewnością szybko pozbędziemy się kłopotu dzięki środkom z apteki. W tym przypadku warto postawić na:na ciemciuchę

  • preparat na ciemieniuchę,
  • szampon na ciemieniuchę,
  • olejek na ciemieniuchę.

Każdy z tych kosmetyków powinien bazować na naturalnym składzie, tak aby nie podrażnić skóry głowy dziecka.

Co daje olejek na ciemieniuchę?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kremowy olejek myjący dla dzieci, jaki przeznaczony jest do kojąco-nawilżającej kąpieli. Wrażliwa skóra dziecka wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Innowacyjne olejek ma za zadanie zniwelować objawy ciemieniuchy, przynosić ulgę podrażnionej skórze i zapobiegać przesuszaniu się naskórka.

Warto zauważyć, że z wyglądu ciemieniucha przypomina łupież. To nalot na skórze dziecka, który z czasem przybiera żółty odcień. Niekiedy łuski tworzą skorupę, która może pokryć nawet całą główkę. Pod nimi skóra jest zaczerwieniona, a po odchodzeniu łusek na ich miejscu zauważamy nowe. Na rynku znajdziemy szereg preparatów dostępnych np. tutaj, które zwalczą problem.

 

 

 

 

Related Post