peeling do skóry głowy naturalny

Jak pobudzić włosy do wzrostu i poprawić ich wygląd dzięki naturalnym peelingom do skóry głowy?

Peelingi do twarzy i ciała już na stałe zagościły w kosmetyczkach Polek. Kobiety w każdym wieku dobrze rozumieją moc regularnego złuszczania skóry i chętnie stosują preparaty z drobinkami lub enzymami. Nadal jednak niewiele pań zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z traktowania peelingiem… głowy. Zwłaszcza gdy używany jest naturalny peeling do skóry głowy, ze składem opartym o składniki ze świata roślin. 

Dlaczego warto regularnie złuszczać skórę głowy? 

Jak skóra na każdej innej części ciała, ta na głowie podlega regularnym przemianom – wymianie komórek naskórka,  przesuszaniu na skutek działania czynników zewnętrznych i natłuszczaniu dzięki gruczołom łojowym.  Jeśli proces ten zostanie zaburzony, może nastąpić nadmierne rogowacenie lub przetłuszczanie, a te procesy z kolei mogą zaburzać naturalny cykl wzrostu włosa i ostatecznie nawet prowadzić do nasilonego wypadania. Aby temu zapobiec, warto wspomagać się stosowaniem naturalnych peelingów do skóry głowy, które pomogą usunąć nadmiar naskórka i ułatwić dopływ tlenu i substancji odżywczych do mieszków włosowych. 

Jaki naturalny peeling do skóry głowy wybrać? 

peeling do skóry głowy naturalny

Warto zdecydować się na peeling o jak największej ilości naturalnych składników, np. Natura Siberica peeling do skóry głowy (https://naturasiberica.com.pl/pl/products/weganski-oczyszczajacy-peeling-do-skory-glowy-na-bazie-hydrolatu-z-rokitnika-oblepikha-professional-828.html). Stworzony na bazie oleju z rokitnika i oleju arganowego, wzbogacony dodatkiem mięty i olejku z nasion sosny syberyjskiej, jest wyjątkowo delikatny dla skalpu i nie tylko oczyszcza, ale również pielęgnuje naskórek. Stosując go regularnie, można oczekiwać poprawy stanu włosów.