krem na celulit

Czy kremy antycellulitowe są skuteczne?

Cellulit to wróg numer jeden kobiecej urody skóry. Cierpią na nią nastolatki i kobiety w wieku trzydziestu i czterdziestu lat. Jeśli chodzi o sprawiedliwość, cellulit jest dość jasny, ponieważ dotyka prawie wszystkie kobiety. Ponieważ zwykle dotyka kobiety, wiele osób kojarzy jego powstawanie z żeńskim hormonem, czyli estrogenem. Czy popularne kremy na cellulit działają?

Czym jest cellulit? I jak go zwalczyć?

Cellulit jest zaburzeniem strukturalnym tkanki podskórnej, którego skutkiem jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. To może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać jak skórka pomarańczy. Ten guzek i guz najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i pośladkach. Cellulit pojawia się tylko wtedy, gdy ciało znajduje się w określonej pozycji lub gdy skóra jest napięta. Kiedyś uważano, że przyczyną cellulitu jest stan zapalny tkanek. Ponieważ jest to tak powszechne, może być trudno uznać to za poważny stan. Oczywiście istnieją przypadki, w których zaawansowany cellulit może prowadzić do poważniejszych schorzeń, takich jak zakrzepica żylna lub zastój tkanki tłuszczowej.

Jak działają kremy antycellulitowe?

krem na celulit

Krem na cellulit (https://www.cocolita.pl/kosmetyki-na-cellulit) przeznaczony jest do codziennego stosowania, najlepiej podczas wieczornej kuracji. Warto dotykać ich po kąpieli, aby nawilżyć i odżywić skórę. Po czterech tygodniach regularnego stosowania można zauważyć efekt wygładzenia. Popularnym i sprawdzonym składnikiem tego kremu jest przede wszystkim kofeina, która doskonale pobudza mikrokrążenie, poprawiając stan naczyń krwionośnych i ich dotlenienie. Ponadto zmniejsza magazynowanie tłuszczu w komórkach tłuszczowych oraz zwiększa aktywność metaboliczną. Regularne stosowanie preparatów zawierających kofeinę poprawia wygląd skóry i zwiększa jej elastyczność. Ekstrakty z alg ujędrnią i ujednolicą cerę oraz podkreślą kontury. Zawarte w nim składniki aktywne z łatwością przenikają do głębokich warstw skóry, łagodząc podrażnienia i regulując wydzielanie sebum. Działanie tego kosmetyku jest bardzo kompleksowe. Po zastosowaniu naturalna substancja pomaga rozbić nieprawidłowe złogi tłuszczu. Wspomaga również spalanie tłuszczu i usuwanie toksyn