Anatomicals O pielęgnacji Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

Czym są rozstępy i jak z nimi walczyć?

krem na rozstępy

Rozstępy to zmora wielu kobiet. Jest związana z pojawieniem się na skórze różnorodnych zmian, jakie nie wyglądają estetycznie. Na szczęście można skutecznie walczyć z takim problemem, sięgając po krem na rozstępy. Co daje taki produkt? Czym dokładnie są rozstępy? Jak je zwalczyć?

Rozstępy – czym są?

Rozstępy są nazywane tygrysimi paskami. Są to pręgi, jakie początkowo mają sinawą barwę, a później są bardziej jasne. Mogą pojawić się na następujących partiach ciała:

  • uda,
  • ręce,
  • pośladki,
  • brzuch,
  • piersi.

Zazwyczaj kłopot pojawia się w przypadku szybkiego wzrostu wagi, kiedy skóra jest naciągnięta i brakuje jej elastyczności. Nie bez powodu problemy tego typu dotyczą przykładowo kobiet w ciąży.

krem na rozstępy

Krem na rozstępy

Najlepszą opcją jest reagowanie wtedy, gdy rozstępy są we wczesnym etapie lub jeszcze się nie pojawiły. Faktem jest, że jasne rozstępy są dosyć trudne do zniwelowania. Każdemu z nas zależy na zachowaniu zdrowej cery, dlatego trzeba dbać o zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną i elastyczność skóry. Na początku rozstępy mają zabarwienie różowawe i są dosyć łatwe do usunięcia. W tym wypadku na uznanie zasługuje krem na rozstępy, jaki zakupimy w każdej aptece. Doskonałym pomysłem jest zakup w aptece online, gdzie sprawnie dokonamy zamówienia z dostawą pod same drzwi. Można także odwiedzić dermatologa, który przepisze najlepszy preparat do walki z rozstępami.

Kremy na rozstępy mogą znacząco nam pomóc, zwłaszcza wtedy, gdy problem dopiero się pojawia. Sporym zainteresowaniem cieszą się zakupy internetowe, gdzie bez problemu znajdziemy doskonałe kremy na rozstępy w drogerii ByHealth.

Related Post