Zalety filtrów przeciwsłonecznych

Krem z filtrem SPF 50 to niezwykle popularne rozwiązanie, po jakie chętnie sięgamy zwłaszcza w letnim okresie. Niezwykle ważne jest zadbanie o skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą zrobić nam krzywdę. Jakie zalety mają filtry przeciwsłoneczne? Gdzie znajdziemy najlepsze kosmetyki tego typu? Czym cechuje się filtr SPF?

Krem z filtrem 50

Zazwyczaj krem z filtrem 50 jest produktem przeznaczonym na całe ciało. Przed wyjściem na słońce należy dokładnie rozprowadzić produkt na nogach, rękach, a nawet na twarzy. Poza tym zadbajmy o inną ochronę w postaci okularów przeciwsłonecznych, kapelusza i częstego picia wody. Filtr SPF zadziała skutecznie pod warunkiem, że będziemy powtarzać aplikację do kilka godzin. Ochrona skóry w upalne dni powinna być dla nas priorytetem.

filtr przeciwsłoneczny

Ochrona przeciwsłoneczna

Warto zauważyć, że odpowiednio dobrany filtr przeciwsłoneczny ochroni nas przed oparzeniami słonecznymi i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pamiętajmy o tym, aby stosowanie filtra skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który wskaże, jaki produkt spełni nasze oczekiwania. Skuteczne filtry przeciwsłoneczne można zakupić w aptekach i drogeriach, gdzie istnieje bardzo szeroki wybór. Producenci oferują linię przeznaczoną dla dzieci, dla dorosłych, czy też dla osób z wrażliwą cerą. Wszystko to sprawia, że bez problemu znajdziemy taki filtr SPF, jakie zostanie dobrany do naszych oczekiwań. Dzięki temu letnie dni nie dadzą nam w kość, a my chętnie oddamy się rozrywce na świeżym powietrzu.