Jak pokonać trądzik?

Cera trądzikowa to często nieco wstydliwy problem. Większość kobiet nie radzi sobie z tym kłopotem, a kamuflując go kolejnymi warstwami makijażu, tylko pogłębiają ten problem. Co ciekawe, nie tylko nastolatkowie walczą z trądzikiem. Niektóre osoby już dojrzałe płciowo, walczą z trądzikiem wieku dorosłego. Istotne jest tutaj określenie źródła problemu. Czy są to problemy natury hormonalnej? A może za duży stres? Oprócz regularnych wizyt u dermatologa, zaleca się zastosowanie naturalnej pielęgnacji twarzy. Produkty do tego sposobu pielęgnacji oferuje marka Nature Queen Kosmetyki w portfolio tego producenta oparte są o naturalne składy, pełne olejów i zdrowych wyciągów z roślin.

Jak zwalczyć trądzik – złote zasady

Spora część osób sądzi, że wystarczy zakupić porządne kosmetyki, aby na zawsze pożegnać zmiany trądzikowe. I rzeczywiście, kosmetyki naturalne, takie jak nature queen pianka myjąca lub nature queen hydrolat – są w tym aspekcie bardzo przydatne. Ale to nie wszystko. Warto przestrzegać kilku dodatkowych zasad, które pomogą podczas walki z niechcianymi wypryskami. Oto lista owych złotych zasad:

1. Picie dużych ilości wody – co najmniej dwóch litrów dziennie.
2. Zdrowa i zbilansowana dieta, oparta na warzywach i chudym mięsie.
3. Regularna kontrola poziomu hormonów i opieka dermatologa.
4. Unikanie dotykania twarzy dłońmi.
5. Częsta dezynfekcja rąk i telefonu.
6. Korzystanie na przykład z Nature Queen kosmetyków naturalnych.

O czym należy pamiętać

Nieprawidłowa pielęgnacja twarzy to często kolejna przyczyna trądziku. Sporo osób wykonuje nieprawidłowo demakijaż. Zmywają one jedynie wierzchnią jego warstwę płynem micelarnym, nie oczyszczając dodatkowo uzi, na przykład nature queen pianką oczyszczającą. Pomijany jest również etap tonizowania buzi Dobrze byłoby, w miejsce klasycznego toniku zastosować nature queen hydrolat, który umożliwi przywrócenie pH skórze w naturalny sposób.

Źródło: https://lavandin.pl/pl/producers/nature-queen-1514450733.html