Anatomicals O kosmetykach Olejki do włosów dopasowane do rodzaju włosów

Olejki do włosów dopasowane do rodzaju włosów

Wśród różnego rodzaju produktów stosowanych do pielęgnacji włosów można wyróżnić przede wszystkim olejki. Mają one bardzo korzystne działanie na włosy, dlatego są chętnie stosowane przez wiele kobiet.

Typy włosów

Produkty do pielęgnacji włosów powinny być przede wszystkim dobierane do konkretnych typów posiadanych włosów. Dzięki temu będą miały najlepsze i najbardziej efektywne działanie. Wśród różnych typów włosów można wymienić następujące:

  • włosy niskoporowate, które są zdrowe, jednak ciężkie w stylizacji, poleca się do nich stosować olejki takie jak olej lniany oraz palmowy, a także masło kakaowe oraz Shea,
  • włosy średnioporowate, które puszą się, ale są stosunkowo łatwe w stylizacjach; do tego rodzaju włosów powinny być używane takie produkty jak olej jojoba, olej rycynowy czy też olej słonecznikowy,
  • włosy wysokoporowate, które się puszą, a także są dość suche i zniszczone; poleca się do nich używać olej lniany, olej z czarnuszki czy też olej z amarantusa.

Wybór olejku do włosów

Wybór konkretnego produktu takiego jak olejek do włosów nie jest wcale prosty. Należy dostosować używane produkty do posiadanego przez siebie typu włosów. Dzięki temu ich działanie będzie w pełni skuteczne oraz efektywne. Olejki do włosów mają szereg zalet. Przede wszystkim zawierają w swoim składzie liczne substancje aktywne, dzięki którym działają w bardzo dobry sposób. W szczególności regenerują włosy, ale także je nawilżają. Poprawiają ogólny stan i kondycję włosów, dzięki czemu stają się one miękkie i puszyste. Różnego rodzaju oleje mają bardzo szerokie zastosowanie jako kosmetyki. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić:

  • oleje nasycone, na przykład masło kakaowe,
  • oleje wielonienasycone, na przykład olej z orzechów włoskich,
  • oleje jednonienasycone, na przykład olej migdałowy.

Related Post