jaki peeling do twarzy?

Jaki peeling do twarzy najlepiej wybrać?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja do potrzeb naszej skóry to podstawa. Gwarantuje ona napiętą, nawilżoną, rozjaśnioną oraz młodziej wyglądającą twarz. Żeby jednak móc cieszyć się takimi efektami, trzeba dobrze poznać swoją cerę oraz umieć dobrać do niej kosmetyki.

O ile dokładne oczyszczenie oraz nawilżenie, wydaje się być dla większości z nas kwestią oczywistą, o tyle już, nie każdy z nas zdaje sobie z sprawę, że skóra potrzebuje także regularnego złuszczania. W jaki sposób i czym je zatem wykonać?

Peeling skóry twarzy

Chcąc pozbyć się martwego naskórka, nadmiaru sebum i łoju i chcąc oczyścić pory z różnego rodzaju zanieczyszczeń, warto postawić na peeling. Peeling peelingowi jednak nierówny. Wyróżnić bowiem możemy ten chemiczny (kwasowy), mechaniczny (gruboziarnisty i drobnoziarnisty) oraz najbezpieczniejszy ze wszystkich, a mianowicie enzymatyczny (np. peeling tołpa 3 enzymy). Czym różni się jeden od drugiego i na który najlepiej postawić?

Peeling enzymatyczny w pielęgnacji twarzy

Jeżeli nie mamy cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz zaczerwienień, to można spróbować użyć peelingów kwasowych  oraz mechanicznych, które poprzez swoją szorstką fakturę, nieodpowiednio użyte, mogą narobić więcej szkody niż pożytku, prowadząc do zaognienia stanów zapalnych i niedoskonałości skóry.

Zdecydowanie najlepszą opcją będzie tutaj jednak peeling enzymatyczny (np. peeling enzymatyczny tołpa – https://www.cocolita.pl/peelingi-do-twarzy/tolpa-sebio-peeling-enzymatyczny-3-enzymy-40ml). Pomaga on pozbyć się martwego naskórka poprzez jego rozpuszczenie oraz zmiękczenie, przypominając w swojej konsystencji delikatny krem. Sprawdzi się on w szczególności w cerach wrażliwych i trądzikowych, które muszą bardzo uważać na każdy nowy produkt, ale tak naprawdę ten typ peelingu jest doskonałą propozycją dla każdego rodzaju cery.

Czy warto stosować peeling?

Dopasowany do naszego typu cery, peeling, to bardzo dobre uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji cery, ale nie można z nim przesadzać. Każda skóra ma, co prawda, inne potrzeby, ale akurat złuszczanie jest takim etapem, który w razie wątpliwości, lepiej robić rzadziej niż częściej, nawet jeżeli nasz wybór padnie na całkowicie bezpieczny produkt, jak np. tołpa 3 enzymy.