Anatomicals O pielęgnacji Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

krem przeciwzmarszczkowy

Zmarszczki to naturalna konsekwencja upływającego czasu. Pielęgnacja, w tym krem przeciwzmarszczkowy pozwala zmniejszyć istniejące niedoskonałości, a także zapobiega powstawaniu nowych. Pielęgnacja powinna być jednak regularna i dopasowana do specyficznych potrzeb skóry.

Pielęgnacja anti-aging – krem szyty na miarę

W pielęgnacji anti-aging kluczowa jest systematyczność, dlatego specjaliści wskazują, że pierwszy krem na zmarszczki warto zacząć stosować już po ukończeniu 25. roku życia. Podział kosmetyków anti- aging wygląda następująco:

  • kremy odżywcze i regenerujące – wzmacniają skórę i opóźniają proces tworzenia zmarszczek,
  • kremy na zmarszczki mimiczne – wskazane dla zmarszczek powstających z powodu ruchu mięśni,
  • kremy liftingujące – zwiększają elastyczność cery dojrzałej,
  • kremy na zmarszczki strukturalne – dostosowane do kondycji skóry,
  • kremy rozjaśniające – niwelują przebarwienia.

krem przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy – działanie

Ponadto krem przeciwzmarszczkowy wykazuje działanie nawilżające, ogranicza wydzielanie sebum, niweluje podrażnienia. Pobudza metabolizm skóry, przeciwdziała utracie wody. Nowoczesne preparaty przeciwzmarszczkowe dostępne na https://byhealth.pl/zmarszczki niwelują widoczne oznaki starzenia skóry i przeciwdziałają powstawaniu kolejnych. Za takie działanie odpowiadają między innymi następujące składniki aktywne: peptydy, komórki macierzyste, kwas hialuronowy. Warto stosować krem przeciwzmarszczkowy na noc, jak i na dzień. W nocy skóra lepiej się regeneruje i absorbuje składniki aktywne zawarte w kremach, dlatego zaleca się codzienną jego aplikację na oczyszczoną skórę twarzy przed snem.

Related Post