Anatomicals O kosmetykach,O pielęgnacji Zaskórniki precz! – kosmetyki linii Avene

Zaskórniki precz! – kosmetyki linii Avene

zaskórniki - jak z nimi walczyć?

Ropne krostki i wągry szczególnie nasilają się w okresie nastoletnim, jednak niekiedy występują również u ludzi nawet po 30 roku życia. Cera ze skłonnością do trądziku jest szara, pozbawiona blasku, często towarzyszy jej nadmierne wytwarzanie łoju oraz pojawianie się zaskórników. Czarne kropki na nosie, policzkach i podbródku nie wyglądają estetycznie, a duża gęstość ich rozmieszczenia utrudnia skuteczny sposób ich eliminacji. W tej nierównej walce pomagają kosmetyki Avene.

Preparaty oczyszczające

Aby pozbyć się wągrów, niezmiernie ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy. I to właśnie w tym obszarze główną rolę odgrywają produkty Avene. Żel oczyszczający Avene Cleanance usuwa zalegający w porach brud, łagodzi podrażnienia oraz ogranicza wydzielanie sebum. Bazę żelu stanowi woda termalna Avene, która działa na cerę trądzikową odświeżająco i zmiękczająco, nadając jej zdrowszy koloryt. Można zakupić ją także w osobnej buteleczce i codziennie przemywać nią twarz.

Inny wymiar zaskórników

Gdy skóra w dużej mierze pokryta jest wągrami, często można odczuwać swędzenie. To kolejny problem, ponieważ powoduje dyskomfort podczas codziennych czynności. Warto więc stosować preparaty zmniejszające uczucie świądu, np. kosmetyki Xeracalm od Avene. Dodatkowo nawilżają one skórę.

Wielu producentów kosmetyków wychodzi naprzeciw osób zmagających się z trądzikiem, w tym zaskórnikami. Pamiętajmy, że nieodzownym elementem pielęgnacji są odpowiednio dobrane do cery trądzikowej produkty.

Related Post