Jak wybrać balsam po goleniu?

Jak każdy mężczyzna doskonale wie, codzienne golenie niezwykle mocno obciąża i podrażnia skórę. Czynności tej nie da się uniknąć, a to powoduje, że konieczne staje się znalezienie jakiegoś środka kosmetycznego, który będzie w stanie nie tylko zabezpieczyć skórę przed dalszymi podrażnieniami, lecz dodatkowo zabezpieczy jej stan i pozwoli ją zregenerować. Taką właśnie funkcję posiadają balsamy do ciała (sprawdź). Jak jednak powinno się je wybierać? Na jakie cechy takich kosmetyków powinno się w pierwszej kolejności zwracać największą uwagę?

Dlaczego powinno się stosować balsam po goleniu?

Choć specjaliści przekonują, że balsam po goleniu jest właściwie obowiązkowy, to jednak w dalszym ciągu wielu panów ma obiekcje czy faktycznie warto go używać. Co przemawia za tym, aby za każdym razem po goleniu nakładać na skórę twarzy taki właśnie środek kosmetyczny?
Każde golenie, nawet przy użyciu najlepszej maszynki, w pewnym stopniu podrażnia naskórek. W końcu jeszcze przed chwilą był on lekko ścinany przy pomocy niezwykle ostrych noży. Taki stan skóry powoduje, że konieczne staje się podanie odpowiedniego środka zabezpieczającego i łagodzącego podrażnienia, a jednocześnie wspomagającego procesy regeneracyjne. Oczywiście na pierwszy rzut oka nic się nie stanie, jeśli takiego balsamu się nie zastosuje, lecz w dalszej perspektywie dochodzić będzie do naprawdę poważnych zniszczeń, które z czasem zauważalnie pogorszą stan naskórka.

Jaki powinien być skład balsamu do ciała?

Jak więc widać, stosowanie odpowiedniego balsamu do ciała jest właściwie obowiązkowe, jeśli chce się w odpowiednio efektywny sposób zadbać o stan skóry na twarzy. Logiczne jest jednak to, że nie każdy tego typu środek będzie odpowiedni. Czym się więc powinno kierować w sklepie podczas jego wybierania? Na jakie konkretnie składniki powinno się zwracać największą uwagę?
Zdecydowanie najważniejszą substancją, która powinna obowiązkowo znaleźć się w balsamie do ciała, jest prowitamina B5. Jest to składnik, który potrzebny jest do zapewnienia prawidłowego działania naskórka. Co więcej, substancja ta powoduje lepsze nawilżenie skóry, jest w stanie ją odświeżyć, a także poprawić zachodzące w skórze procesy regeneracyjne.
Kolejne krytycznie ważnym składnikiem jest masło shea. Składa się ono z witaminy A, która dla skóry jest niezwykle ważna, a także z witaminy E, która ma silne działanie odmładzające. Dodatkowo substancja ta jest w stanie uelastycznić skórę, poprawić jej regeneracje, a także w niewielkim stopniu przyczynić się do poprawy jej nawilżenia.
Jeśli posiada się wrażliwą skórę, która zawsze po goleniu jest delikatnie podrażniona, poleca się stosowanie balsam z dużą ilością alantoiny. Jest to środek cechujący się silnym działaniem łagodzącym podrażnienia, który posiada działanie kojące i znacznie przyspieszające gojenie się różnego rodzaju ran. Co ciekawe, substancja ta jest stanie także stymulować skórę w odbudowie uszkodzonego naskórka. Rewelacyjnie więc sprawdza się w sytuacji, gdy podczas golenia zatniemy się. Dzięki balsamowi tego rodzaju powstałe w efekcie takiego niedopatrzenia rany szybko znikną z twarzy.

Related Post