Farbowanie włosów w domu

O tym, że kobiety są wobec siebie dość krytyczne, wiadomo nie od dziś. Zawsze znajdą w sobie coś do poprawki. Bardzo często panie traktują zmiany wizualne, jako rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Często za taki przełom przyjmuje się metamorfozę u fryzjera. Zmiana koloru na głowie, nierzadko traktowana jest jako początek nowej ery życia. Inne kobiety po prostu lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, inwestując krocie w farby do włosów, aby z dnia na dzień z niewinnej blondynki stać się zmysłową brunetką.

Jak farbować włosy w domu?

Na wizytę u fryzjera trzeba niekiedy długo czekać, a jak wiadomo, kobiety bardzo często chcą zmian już od razu. Tu z pomocą przychodzą drogerie kosmetyczne, których półki aż uginają się pod ciężarem farb do włosów. Jak zatem zabrać się za malowanie kosmyków w domowych warunkach? Przede wszystkim należy wybrać dobre pomieszczenie, z dostępem do naturalnego światła. Najbardziej optymalnym byłaby łazienka z oknem, wówczas nie trzeba się martwić, że zachlapie się farbą panele czy dywan w salonie. Warto również poprosić kogoś o asystę. Kogoś, kto pomoże nam równomiernie nałożyć produkt na czuprynę. Linię czoła warto zabezpieczyć czymś tłustym, na przykład wazeliną, dzięki czemu ta część ciała nie przyjmie koloru. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu produktu.

Jak wybrać kolor farby do włosów?

Naturalny kolor włosów zazwyczaj najbardziej pasuje do danego typu urody. Wybierając zatem kolor farby, warto zdecydować się na taki, który w największym stopniu będzie przypominał ten nasz (https://trena.pl/186-farby-trwale). Jednak, oczywiście wiele pań decyduje się na coś zupełnie innego. Warto zaznaczyć, że kruczoczarne pukle nie przyjmą blondu bez uprzedniego rozjaśniania. Dlatego tak radykalne metamorfozy znacznie lepiej zlecić do przeprowadzenia profesjonaliście.