proszek akrylowy

Puder akrylowy – wszystko, co musisz wiedzieć!

Przedłużanie paznokci akrylem stanowi jedną z najbardziej popularnych metod zdobienia paznokci. To właśnie dzięki akrylowy można całkowicie odmienić kształt płytki, zamaskować znajdujące się w niej ubytki, a także wyrównać wszelkie niedoskonałości. Akrylowe paznokcie najczęściej nazywane są popularnym żelem. Co należy o nich wiedzieć?

Proszek akrylowy – co to takiego?

Proszek akrylowy (kupisz tutaj) w połączeniu z liquidem to doskonała metoda przedłużania paznokci. Liquid to nic innego jak specjalny płyn, stanowiący podkład pod akryl. Po aplikacji podkładu, a następnie proszku, akryl utwardza się, dając możliwość dowolnego wymodelowania kształtu paznokci. Puder akrylowy używany jest nie tylko przez kosmetyczki, ale także przez osoby, które wykonują zdobienie paznokci samodzielne. Jego używanie zalecane jest przede wszystkim osobom, które mają cienkie, kruche oraz łamliwe paznokcie. Sprawdzi się również u wszystkich, którzy mają problem z zapuszczeniem naturalnych paznokci. Co ważne, akryl nie psuje płytki paznokcia, a ta naturalnie odrasta pod jego warstwą.

Akryl w proszku – jak nakładać?

To, co wyróżnia paznokcie akrylowe to niebywała trwałość i wytrzymałość. Cały proces należy rozpocząć od zdezynfekowania dłoni, a następnie usunąć skórki. Przy pomocy bloczka polerskiego należy zmatowić powierzchnię płytki paznokcia. Kolejnym krokiem jest odłuszczanie, a następnie nałożenie primera kwasowego, którego zadaniem jest dodatkowe zabezpieczenie przed dostaniem się bakterii pod aplikowany proszek. Następnie należy użyć szablonu do przedłużania paznokci, aplikując go pod naturalną płytkę paznokcia. Niewielką ilość liquidu należy wlać do szklanego naczynia. Na tym etapie warto sięgnąć po niewielki pędzelek, który będzie służył do nakładania akrylu. W tym celu pędzel należy namoczyć w płynie, a następnie zanurzyć do w akrylu, formując przy tym niewielką kulkę. Całość umieszczamy na środkowej części paznokcia, rozprowadzając po całej długości płytki oraz formułując pożądany kształt. Tak przygotowany paznokieć umieszczamy w lampie, a następnie ozdabiamy.